صولت خبر

کد خبر: 10058
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۹۹ - ۱۵:۳۱

به گزارش صولت خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ممسنی هفدهمين جلسه ستادپيشگيري و مبارزه با شيوع ويروس كروناي شهرستان ممسني در روز سه شنبه مورخ ۵ / ۱ / ۹۹ ساعت ۱۱ به رياست دكتر ايوبي فرماندار با حضور آيت الله شاكري فر امام جمعه محترم و آقاي دكتر گودرزي نماينده محترم […]

برگزاری هفدهمین جلسه پیشگیری از کرونا در ممسنی/روحانی: از فردا تمامی سفر ها کنترل می شود

به گزارش صولت خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ممسنی هفدهمين جلسه ستادپيشگيري و مبارزه با شيوع ويروس كروناي شهرستان ممسني در روز سه شنبه مورخ ۵ / ۱ / ۹۹ ساعت ۱۱ به رياست دكتر ايوبي فرماندار با حضور آيت الله شاكري فر امام جمعه محترم و آقاي دكتر گودرزي نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي ممسني و رستم در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي محترم شوراي تامين و ساير اعضاي ستاد در محل فرمانداري برگزار گرديد در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر ميان اعضا موارد زير به تصويب رسيد.
۱_ مقرر گرديد با توجه به پيگيري و مكاتبات قبلي آقاي دكتر گودرزي نماينده محترم شهرستان هاي ممسني و رستم در مجلس شوراي اسلامي و تماس تلفني با وزير محترم بهداشت و درمان در جلسه فوق الذكر و قول مساعد ايشان جهت تامين اقلام واعتبار مورد درخواست بيمارستان حضرت ولي عصر (عج) شهر نورآباد شبكه بهداشت و درمان شهرستان پيگيري لازم را جهت ارسال به موقع اقلام و تامين و تخصيص اعتبار از طريق دانشگاه علوم پزشكي استان فارس معمول ودر جلسه بعدي ستاد اعلام نتيجه نمايند.
۲_ مقرر گرديد به منظور تسريع در فعاليت ايستگاه تب سنجي ورودي شهر نورآباد و روان سازي ترافيك بلوار مذكور با مسئوليت معاون محترم امور عمراني فرمانداري ترتيبي اتخاذ گردد كه ايستگاه مذكور در ۳ شيفت كاري ۸ ساعته متشكل از نمايندگان هلال احمر سپاه يا نيروي انتظامي – شهرداري نوراباد-شبكه بهداشت و درمان و با همكاري ادارات به مسئوليت نماينده فرمانداري برنامه ريزي گردد .
۳_ مقرر گرديد اقلام مورد نياز مركز دوخت آموزش فني حرفه اي شهرستان جهت دوخت لباس مخصوص بيمارستان توسط شبكه بهداشت ودرمان شهرستان تامين و ماسك توليدي اين مركز با قيمت مناسب با نظارت شبكه بهداشت درمان جهت عرضه به عموم در اختيار داروخانه هاي سطح شهر قرار گيرد.
۴-مقرر گرديد اكيپي متشكل از واحدهاي مربوطه شبكه بهداشت و درمان شهرستان و بيمارستان وليعصر نوراباد از سالن‌هاي ورزشي پيشنهادي اداره ورزش و جوانان بازديد و يكي از آنها كه داراي شرايط اوليه مي باشد جهت ايجاد نقاهتگاه انتخاب و نسبت به تامين تجهيزات اقدام لازم به عمل آورند.
۵- مقرر گرديد اداره صنعت و معدن و تجارت با همكاري نيروي انتظامي نسبت به پلمپ سنگ شكن ها و مركز معاينه فني خودرو شهرستان كه عليرغم تذكرات داده شده نسبت به رعايت پروتكل هاي بهداشتي اقدام ننموده و هم چنان فعال مي باشند اقدام نمايند.
۶- مقرر گرديد بخشداران محترم تابعه در صورت نياز به ايجاد ايستگاه‌ هاي تب سنجي مجوزهاي لازم را از ستاد كروناي شهرستان دريافت نمايند.
۷- مقرر گرديد در راستاي تصميمات دولت براي حمايت از صنوف و كارگاههاي زيان ديده بر اثر شيوع ويروس كرونا اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي شهرستان نسبت به پيگيري برقراري مستمري بيمه بيكاري و حق بيمه كارگران بيكار شده از طريق تامين اجتماعي پيگيري لازم را به عمل آورند.
۸- مقرر گرديد برگزاري هرگونه كلاس هاي آموزشي توسط دانشگاها ، جهاد دانشگاهي ،آموزش و پرورش چه به صورت عمومي و خصوصي ممنوع گردد.
۹- مقرر گرديد اكيپي متشكل از شهرداري نورآباد، اداره صمت و نيروي انتظامي نسبت به انتقال خودرو هاي دوره گرد در نقاط مختلف شهر اقدام به عرضه مواد غذايي , ميوه و تره بار و ديگر ملزومات مي نمايند به پاركينگ اقدام نمايند.
۱۰-مقرر گرديد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نسبت به پيگيري و نظارت بر فضاي مجازي شهرستان و انتشار اخبار مربوط به ويروس كرونا شهرستان از درج هرگونه خبري بدون هماهنگي شبكه بهداشت و درمان به ممانعت به عمل آورند.
۱۱- مقرر گرديد با مديريت معاون سياسي و امنيتي و امور اجتماعي فرمانداري اكيپي متشكل از امور عشاير و منابع طبيعي و دامپزشكي شهرستان از ورود عشاير كوچ رو در شهر نورآباد ممانعت به عمل آورده و نسبت به خروج آنها از محدوده شهرستان اقدام نمايند.
۱۲- مقرر گرديد به منظور عدم تجمع انساني در ادارات تا ۱۵ فروردين ماه ۹۹ ادارات شهرستان ضمن تقليل نيروهاي كاري خود به يك سوم ،مديران و معاونان حضور مستمر داشته باشند.
۱۳- مقرر گرديد ادارات شهرستان همكاري لازم براي عمليات ضدعفوني معابر عمومي شهرستان در روز چهارشنبه مورخ ۶ / ۱/ ۹۹ با قرارگاه بهداشت شهرستان همكاري لازم را به عمل آورند.
۱۴- مقرر گرديد شبكه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به تامين دستگاه تب سنجي برای بخش دشمن زياري اقدام نمايد.
۱۵- مقرر گرديد در ضدعفوني معابر و اماكن عمومي نسبت به رعايت ضوابط در ضد عفوني كردن خودپردازها اقدام شود.
۱۶- مقرر گرديد كليه سمن‌هاي شهرستان هاي ممسني و رستم جهت هر گونه كمك و مساعدت در مبارزه با كرونا با هماهنگي شبكه بهداشت هر دو شهرستان صورت گيرد.
۱۷- مقرر گرديد با توجه به ايام پايان نوروز و روز ۱۳ فروردين شهرداران شهرهاي تابعه شهرستان نسبت به اطلاع رساني در خصوص عدم ترك منازل روز مذكور از طريق بلندگو و فضاي مجازي اقدام نمايند.
۱۸ -مقرر گرديد اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي شهرستان نسبت به همكاري با بخشداري دشمن زياري و جوزار جهت مسدود نمودن راه ورودي تفرجگاه ها اقدام نمايند.
۱۹- مقرر گرديد ساعت كاري مراكز عمده فروشي روستاي دولت آباد مركز بخش دشمن‌زياري مطابق با فعاليت اصناف مجاز در شهرستان تعيين و از فعاليت خارج از وقت توسط اداره صمت و نيروي انتظامي ممانعت به عمل آيد.
۲۰- مقرر گرديد با توجه به اينكه روزهاي آتي شيوع این بيماري مي‌باشد در فضاي مجازي و تشكل‌هاي مردمي و ادارات شهرستان همچنان به شعار در خانه بمانيم و ايجاد كمپين هاي مربوطه اقدام گردد.
۲۱- مقرر گرديد با توجه به عدم رعايت مصوبات قبلي ستاد توسط دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مستقر در شهر نورآباد و گزارش تجمعات گسترده مردمي و پذيرش زوجين از ساير شهرستانها , نيروي انتظامي با همكاري اداره ثبت اسناد و املاك شهرستان نسبت به پلمب دفاتر مذكور اقدام وثبت ازدواج صرفا در منازل و با رعايت پروتكل هاي بهداشتي اقدام گردد.
همچنین صبح امروز جلسه پیشگیری از بیماری کرونا در هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی تشکیل شد و روحانی گفت:سخت گیری‌هایی از فردا اجرا می‌شود
مردم باید آمادگی برای این سختگیری‌ها داشته باشند.ممکن است همه پارک‌ها بسته شود. به جز یک اقلیتی، کارمندان دولت سر کار نیستند و تعطیل شده‌اند
آنجایی که لازم است هواپیمای ما می‌رود و مواد لازم یا تجهیزات لازم پزشکی را وارد کشور می‌کند.

یادداشت
یادداشت ها