صولت خبر

کد خبر: 10111
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۹۹ - ۱۹:۳۱

روكش اسفالت محور خومه زار به ميشان كلنگ زني شد. به گزارش صولت خبر به نقل از روابط عمومي فرمانداري ممسني در مراسمي با حضور دكتر ايوبي فرماندار و دكتر گودرزي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و دكتر انصاري نماينده منتخب مردم در يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مردم و مسولين […]

خبر خوب برای مردمان بخش ماهور/جاده ماهور ممسنی بازسازی می شود

روكش اسفالت محور خومه زار به ميشان كلنگ زني شد.

به گزارش صولت خبر به نقل از روابط عمومي فرمانداري ممسني در مراسمي با حضور دكتر ايوبي فرماندار و دكتر گودرزي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و دكتر انصاري نماينده منتخب مردم در يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مردم و مسولين و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا با رعايت ضوابط بهداشتي فاز اول روكش اسفالت شهر خومه زا ر به روستاي ميشان ماهور ميلاتي كلنگ زني شد .
فرماندار ممسنی در ایین کلنگ زنی گفت :با عنایات مسولان دولت تدبیر و امید و با پیگیری های انجام شده توسط دولت و نماینده محترم شهرستان در حوزه راهسازی اقدامات بسیار خوبی در خصوص بازگشایی و روکش اسفالت محورهای اصلی و فرعی و روستایی شهرستان انجام شده است .
دکتر ایوبی اضافه نمود :اتمام پروژه بزرگراه قایمیه و نوراباد و روکش اسفالت قریب ۸۰ کیلومتر جاده های فرعی و روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال در ۴بخش شهرستان از اقدامات اساسی در طول دو سال گذشته بوده است .
رییس شورای ترافیک شهرستان ممسنی اضافه نمود :با همه اقدامات انجام شده گرچه قسمت اعظمی از مشکلات مرتفع شده ولی هم چنان جاده و ابرسانی به روستاها و مزارع بزرگترین مشکل مردم شهرستان ممسنی است .
ایوبی بیان داشت :علاوه بر پیگیری احداث سد پارسیان ضرورت دارد پیگیری بیشتری برای تخصیص اب اشامیدنی و کشاورزی از سد چم شیر برای شهرستانهای ممسنی و رستم و بخش ماهور میلاتی انجام گیرد .
وی با ذکر پیگیری های انجام شده توسط دولت و نمایندگان شهرستان اظهار داشت :اگر برای تامین اب اشامیدنی وکشاورزی مناطق مختلف شهرستان و تکمیل جاده های در حال احداث نوراباد -گناوه و نوراباد هرایجان و خان زنیان و فهلیان به دالین و چند جاده فرعی دیگر اقدام عاجلی نشود مناطق روستایی شهرستان تخلیه و تبدیل به بیغوله خواهند شد .
ایوبی با ذکر این نکته که قریب ۷۰درصد از اعتبارات شهرستان فقط برای تامین اب و احداث و ترمیم و نگهداری جاده ها هزینه می شود گفت :با اختصاص این اعتبارات عملا ابتکار عمل برای سایر حوزه ها گرفته می شود و اقدامات روبنایی خاصی برای شهرستان انجام نمی گیرد در حالی که از مهم ترین درخواست های مردمی است .
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان ممسنی اظهار داشت :اکنون که با همت مردم و مسولین استان و شهرستان شاهد انتخاباتی سالم و بدون حاشیه و ارام بعد از سه دهه در حوزه انتخابیه بودییم مردم انتظار دارند ثمره این رویکرد انها در توسعه متوازن شهرستان نیز دیده شود که با همدلی موجود ایجاد شده ان شالله شاهد این روند خواهیم بود .
در این مراسم اقایان دکتر انصاری نماینده منتخب مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دکتر گودرزی نماینده فعلی مردم در خصوص برنامه ها و اقدامات خود سخنرانی نمودند .
گفتنی است اعتبار فاز اول روکش اسفالت خومه زار به میشان به مسافت ۲۰کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۷۵میلیارد ریال در مدت ۶ماه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس اجرا خواهد شد .
جاده خومه زار به میشان نزدیک به ۷۰ کیلومتر در بخش ماهور ممسنی است که این جاده راه مواصلاتی روستا های زیادی در بخش ماهور را شامل می شود و یکی از جاده های عشایر رو است.این جاده با توجه به تردد زیاد در آن به بندر گناوه،سد چشم شیر گچساران و بخش خشت شهرستان کازرون را وصل می کند.

یادداشت
یادداشت ها