صولت خبر

کد خبر: 10185
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۹۹ - ۱۰:۴۹

نشست خبرنگاران در شهرستان ممسنی /دکتر انصاری:مدیران برای خدمت به مردم کمر همت ببندند فرماندار: دو هزار جلسه قبل از انتخابات گرفتیم تا اینکه انتخابات ممسنی از وضعیت قرمز خارج شود به گزارش صولت خبر به مناسبت روز خبرنگار هم زمان با عید غدیر برنامه ای به میزبانی اداره ارشاد و فرمانداری ممسنی با حضور […]

نشست خبرنگاران در شهرستان ممسنی /دکتر انصاری:مدیران برای خدمت به مردم کمر همت ببندند فرماندار: دو هزار جلسه قبل از انتخابات گرفتیم تا اینکه انتخابات ممسنی از وضعیت قرمز خارج شود

نشست خبرنگاران در شهرستان ممسنی /دکتر انصاری:مدیران برای خدمت به مردم کمر همت ببندند
فرماندار: دو هزار جلسه قبل از انتخابات گرفتیم تا اینکه انتخابات ممسنی از وضعیت قرمز خارج شود

به گزارش صولت خبر به مناسبت روز خبرنگار هم زمان با عید غدیر برنامه ای به میزبانی اداره ارشاد و فرمانداری ممسنی با حضور خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نماینده شهرستان های ممسنی و رستم حضور برگزار شد؛خبرنگاران به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند.
در ابتدای جلسه آقای محمودی رئیس اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی ممسنی ضمن تبریک روز خبرنگار به قانون مند شدن خبرنگاران، اعلام کرد: تمامی خبرنگاران باید در شش ماه آتی طبق روند قانون مطبوعات و وزارت ارشاد وضعیت عضویت و قرار داد های خود را مشخص و به اداره ارشاد ارائه نمایند.

شهریار گودرزی از خبرنگاران شهرستان به نمایندگی از جمع خبرنگاران در این جلسه گفت: اگر نماینده شهرستان انتظار دارد که یک سال خبرنگاران او را همراهی کنند انتظار هست که نماینده هم یک ساعت خبرنگاران را همراهی و به حرف های آنها گوش کند.
خبرنگار پایگاه خبر نورآباد ضمن انتقاد از سانسور خبر و خبرنگاران بیان کرد: اگر جلوی خبر رسانی خبرنگاران را در ابتدای انتشار بیماری کرونا را نمی گرفتند در حال حاضر با این وضعیت نامناسب کرونا در شهرستان رو به رو نبودیم.
این خبرنگارگفت: در شهرستان ممسنی ما هر تحلیلی که می زنیم به قبای یکی برمی خورد.
ایشان گله مندی خود را از برخورد و تهدید تیم رسانه ای نماینده با این پایگاه خبری اظهار کرد و گفت مصلحت اندیشی و قوم گرایی در حوزه خبرنگاران بیداد می کند.

اقای دکتر مجید  انصاری نماینده مردم شهرستان ممسنی و رستم بدلیل حضور به پرواز تهران زودتر پشت تریبون رفت.

ایشان ضمن تبریک روز خبرنگار به بخشی از خبرنگاران،به وظایف خطیر خبر و خبر رسانی اشاره کرد و گفت این موضوع در قرآن بدشدت مورد تاکید قرار گرفته است.

دکتر انصاری گفت:خبرنگار نه به معنی کودکانه، بلکه به معنای واقع بینی یعنی نور افشانی به جامعه، که شخص امام علی(ع) ایست و وظیفه خبرنگاران روشنگری و ترسیم حقایق برای مردم است.
او ضمن اشاره به فراموش نکردن رسالت خبرنگاری گفت:من برخی از تحلیل ه ارا می خوانم و با شماره ی ناشناس فضای مجازی را رصد میکنم.متاسفانه آن تحلیل ها خواسته ی مردم نیست و آنها سره را از ناسره تشخیص می دهند.

نماینده مردم ممسنی و رستم تاکید کرد؛ما از مدیران می خواهیم کمر همت ببندند و به مردم خدمتت کنند و در این راه لحظه ای غفلت نکنند تا بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.
دکتر انصاری در واکنش به سوال خبرنگار در رابطه با فساد در یکی از ادارات ممسنی گفت: هر جا فساد و تخلفی را شاهد باشیم با آن برخورد خواهد شد.اما باید تا زمانی که به اتهام، رسیدگی کامل نشده است و چیزی اثبات نشده، نمی شود آن را علنی کرد و ریختن آبروی مومن درست نیست.

او در پایان صحبت های خود به خبرنگاران تاکید کرد که برای گفتمان ممسنی بزرگ قلم بزنید و آنچه را که می تواند مارا به سر مقصد مقصود برساند همین احساس همدلی بین همه طوایف اقلیم ممسنی بزرگ است.

دکتر ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی هم یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود که در این جلسه گفت: خداوند را شاکریم نماینده دولتی را به ما عطا کرد که فضا،فضای راحت و باز باشد که همه ی خبرنگاران اینگونه بدون ترس حرف های خود را به مسئولین بزنند.

فرماندار ممسنی تسریح کرد؛مطمئن باشید که در برخورد با فساد کوتاهی نخواهد شد.
ایشان ضمن اشاره به دستاورد های دولت در یکسال گذشته به برگزاری انتخابات با کمترین حاشیه پرداخت و بیان کرد: دو هزار جلسه در ایام قبل از انتخابات برگزار کردیم تا توانستیم وضعیت ممسنی را از وضعیت قرمز در بیاوریم.

او گفت:در دوره ی من با هیچ خبرنگاری به دادگاه نرفته و اگر کسی هم رفته باشه و من مطلع شدم وساطت کردم و مسئله حل شده است.
در این برنامه در ابتدا با نظم خوبی شروع شد و چند تن از دیگر خبرنگاران به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و برنامه هر چه بیشتر به پایانش جلسه نزدیک تر می شد همراه با تشنج بیشتری می بود.
در پایان جلسه با حضور تعدادی از مدیران و مسئولین، از جمله فرماندار،امام جمعه،رئیس ارشاد،رئیس امور عشایر و دانشگاه ازاد اسلامی بخشداران مرکزی و ماهور ودیگر مسئولین به خبرنگاران لوح یادبود اهدا گردید.

پایان خبر/

یادداشت
یادداشت ها