صولت خبر

کد خبر: 10205
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۹۹ - ۰۶:۵۹

شهرستان سمیرم جزو شهرستان هایی بود که هیچ کدام از کاندیدا حاضر در انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی نتوانستند حد نصاب آرا را برای ورود به مجلس یازدهم پیدا کنند و انتخابات در این حوزه به دوره دوم کشیده شد. طبق روال گذشته انتخابات، دوره دوم تقریبا دو ماه بعد از دوره اول و […]

سخنگو ستاد انتخابات کشور:انتخابات دوره ی دوم مجلس در شهریور برگزار خواهد شد/سمیرم در آستانه ورود به رقابتی دیگر

شهرستان سمیرم جزو شهرستان هایی بود که هیچ کدام از کاندیدا حاضر در انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی نتوانستند حد نصاب آرا را برای ورود به مجلس یازدهم پیدا کنند و انتخابات در این حوزه به دوره دوم کشیده شد.

طبق روال گذشته انتخابات، دوره دوم تقریبا دو ماه بعد از دوره اول و قبل از شروع رسمی مجلس برگزار می شد تا اینکه نمایندگان این حوزه ها هم از شروع رسمی مجلس عقب نمانند.

اما امسال باتوجه به شیوع پاندمی کرونا در کشور انتخابات دوره دوم به تعویق افتاد و تاریخ برگزاری آن به شهریور ماه موکول شد.هر چند که تا کنون با توجه به موج دوم کرونا برگزاری این انتخابات در تردید قرار دارد اما اقای موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده که این انتخابات در ۲۱ شهریور برگزار خواهد شد.

سمیرم باتوجه به جایگاه ویژه در موضوع جای دادن ییلاق عشایر قشقایی در خود،جمعیت آن در زمان حضور عشایر و کشاورزی افزایش قابل توجهی پیدا می کند و این موضوع قطعا در نتیجه انتخابات تاثیر گذار است.

به گفته سخنگو ستاد انتخابات کشور شهرستان سمیرم جزو ۱۱ حوزه انتخابیه کشور است که انتخابات دوره دوم آن در ۲۱ شهریور با حضور دو کاندیدا که حداکثر آرا را کسب کردند برگزار خواهد شد.

همچنین آقای موسوی به کسانی که در مرحله دوم حق رای دارند اشاره نموده و گفته ؛کلیه رای دهندگان مرحله دوم منحصراً در حوزه انتخابیه ای که در مرحله اول انتخابات رای داده اند شرکت خواهند نمود و کسانی که در مرحله اول در هیچ یک از حوزه های انتخابیه رای نداده باشند می توانند در مرحله دوم انتخابات شرکت کنند.

شهرستان سمیرم در آستانه ورود به یک رقابت دیگر با حضور دکتر سلیمی نماینده دوره دهم این شهرستان و اقای کریمی است و قطعا بیماری کرونا از شدت هیجان انتخابات کم کرده اما شاهد انتخابات رقابتی جدی خواهیم بود.

یادداشت
یادداشت ها