صولت خبر

کد خبر: 10210
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۹۹ - ۰۶:۵۶

بیانیه جمعی از پرسنل نفت گچساران / امکان اشتغال بیش از هزارنفر بربادرفت،مسئولین پاسخ گو باشند.   به گزارش صولت خبر از گچساران جمعی پرسنل شرکت نفت و گاز طی نامه ای گلایه و اعتراض خود را مبنی بر حذف شدن تعدادی از سمت ها و جایگاه هایی که باعث اشتغال زایی فرزندان این منطقه […]

بیانیه جمعی از پرسنل نفت گچساران / امکان اشتغال بیش از هزارنفر بربادرفت.مسئولین پاسخ گو باشند

بیانیه جمعی از پرسنل نفت گچساران / امکان اشتغال بیش از هزارنفر بربادرفت،مسئولین پاسخ گو باشند.

 

به گزارش صولت خبر از گچساران جمعی پرسنل شرکت نفت و گاز طی نامه ای گلایه و اعتراض خود را مبنی بر حذف شدن تعدادی از سمت ها و جایگاه هایی که باعث اشتغال زایی فرزندان این منطقه می شود خبر داده و ابراز کردند که عوامل آن بدلیل بی تدبیری و ضعف مدیران در این دوره بوده است .
شرکت نفت و گاز باتوجه به ریل گذاری درست از گذشته و قانون های خاص خود،کمتر دچار دگردیسی اداری و ساختاری شده بود اما متاسفانه در چند سال اخیر بشدت فضای سیاسی به خود گرفته و باعث شده که نارضایتی های از درون این مجموعه به گوش برسد.

در ادامه این بیانیه جمعی از پرسنل نفت و گاز گچساران را می خوانیم:

شرکت نفت در دهه هشتاد وابتدای دهه نود تعداد زیادی سمتِ خالیِ کارگری داشت وازسوی دیگر میانگین سالیانه حدود نود نفر بازنشسته،فوتی وغیره ازشرکت نفت گچساران خارج گردیده اند، طبق قانون شرکت می توانست درخواست جذب نیروی رسمی و ارکان ثالث در مقابل این سِمت ها را ارائه دهد. این روند قانونی با طی فرآیندی که ضوابط شرکت چگونگی به کارگیری افراد برای کار را مشخص کرده بود هم مشکل کمبود نیروی انسانی حل میشد و هم به اشتغال منطقه کمک میشد و هم کارکنان جذب شده به راحتی می توانستند حقوق و مزایایشان را بگیرند.
برای ایجاد سِمت کارگری در سالیان گذشته اول درخواست میشدوسِمتی که تعریف میشد قابل استفاده بود و ازیک تاسه سال میشد خالی نگه داشته شود و برای آن سِمت نیرو جذب شود. اگر این جذب انجام نمیشد آن سِمت هم حذف میشد. تا حدودِ تقریباً اوایلِ سالِ ۹۲ همواره به تعداد سمتهای کارگری خالی و کارهای جدید بر اساس مجوز مهندسی ساختار و بهره وری و نیز یازده به یک آنها در مقابلشان مجوز اخذ و با هماهنگی اداره کار و از طریق آزمون نیرو گرفته شد که کمک بزرگی شد هم به شرکت نفت هم به رفع بیکاری در منطقه که متاسفانه بعد از روی کار آمدن مدیران و روسای منصوب تاجگردون نه تنها به این مهم توجه نشد بلکه با هدف تسویه حساب و آسیب به مدیران قبلی سعی کردند جذب نیروهای قبلی را هم غیر موجه و با مشکل مواجه کنند. این تسویه حسابها، بی برنامگی ها و ندانم کاریها ادامه داشت تا با نامه منع وزیر نفت برای افزایش نیرو هم مواجه شدند و حدود ۶۵۰ فرصت شغلی در دوره ی نمایندگی آقای تاجگردون و مدیریتِ افرادی که منصوب کرد، از دست رفت. مدیرعاملان و مدیران منابع انسانی تابه امروز به دلیل سرگرم بودن به مسائل دیگر و دعوای بین مجموعه خودشان و مسائل حاشیه‌ای، به این مهم نپرداختند و مساله ای به این مهمی که می توانست حداقل ۶۵۰ نفر را یعنی یک عدد تاریخی را برای گچساران و باشت اشتغال ایجاد کند، آن هم اشتغال پایدار و قانونی به فراموشی سپرده شدومیتوانست بار وفشارکار را تقسیم و باعث آرامش نیروهای موجودمیشد و خدای ناکرده درفشارکاری دچار خطاهای جبران ناپذیرنشوند که متاسفانه در چند مرحله باعث اتفاقات ناگوار شده و چندنفرازمتخصصین به شهادت برسند. به هرحال طبق اطلاعات واصله ازمنابع موثق ظاهراً مناطق نفت خیز جنوب و تهران چند باربه مسئولین نفت گچساران تذکر می‌دهند و یادآوری می‌کنند در خصوص این موضوع رسیدگی کنند، ولی مجموعه مدیران نفت بین دعواهایشان این مساله رافراموش و به یکباره خبردار می شوند و متأسفانه تعدادحدود ۷۰۰ سمت دردومرحله که یکی ازآنها مربوط به سال ۹۹ میباشد با فشار دادن یک دکمه در سیستم منابع انسانی گچساران و مناطق نفت خیز جنوب و تهران حذف شد.وازطرفردیگردرمقابل بازنشستگی بیش از ۷۰۰نفر و خالی شدن شرکت نفت ازنیروی انسانی که ضرورت داشت درمقابل سمتهای بازنشستگی هم درخواست نیرو شود که چنین پیگیریهای صورت نگرفته است. یعنی یک ظلم تاریخی به جوان های شهرستان‌های گچساران و باشت واستان وحتی خودِ نفت که با کمبود نیروی انسانی مواجه بود. متاسفانه همه از کنار این موضوع گذشتند. یکی از بزرگ‌ترین خطا هایی که طی این چند سال در صنعت نفت و شاید در گچساران و شاید استان رخ داد این موضوع بود که می توانست حدوداً شرایط اشتغال بیش از هزارنفر را طبق قانون و ضوابط فراهم شود. دراین میان ظلمی که به جانبازان اعاده بکار و فرزندان شهدا و ایثارگران شده است مضاعف تراست. بوسیله این سمتها میشد مشکل چندساله این ایثارگران حل میشد که نشد.آیا کسی پاسخگوی این ظلم تاریخی به فرزندان گچساران هست؟ آیاآقای تاجگردون و مدیران منصوبش و خصوصا آقای صیدالی بازهم فقط وزیر نفت و ارکان شرکت ملی نفت و مناطق نفتخیز را مقصر جلوه میدهند یا قبول میکنند که کاربلد نبودند!؟

“جمعی ازپرسنل نفت گچساران”

 

صولت خبر آماده دریافت وانتشار پاسخ مسئولین نفت می باشد

یادداشت
یادداشت ها