صولت خبر

کد خبر: 8237
لینک کوتاه: http://solatkhabar.ir/?p=8237
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۹۷ - ۱۹:۰۳

به گزارش صولت خبر مراسم بزرگداشت شهدای ترور ایل قشقایی در روستای مهرگرد برگزار می شود. این مراسم در ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه دوم بهمن ماه در حسینه صاحب زمان روستای مهرگرد شهرستان سمیرم برگزار خواهد شد. شهیدان علیرضا پناهپوری؛محمد صابری،مهدی نوروزی،علی اکبر قباد پناه از شهدای ترور اتوبوس سپاه در جاده خاش-زاهدان […]

مراسم  بزرگداشت “شهدای ترور” قشقایی در مهرگرد / ایل قشقایی پرچم دار شهادت و ایثار در راه دین و وطن

به گزارش صولت خبر مراسم بزرگداشت شهدای ترور ایل قشقایی در روستای مهرگرد برگزار می شود.

این مراسم در ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه دوم بهمن ماه در حسینه صاحب زمان روستای مهرگرد شهرستان سمیرم برگزار خواهد شد.

شهیدان علیرضا پناهپوری؛محمد صابری،مهدی نوروزی،علی اکبر قباد پناه از شهدای ترور اتوبوس سپاه در جاده خاش-زاهدان بودند که ایلقشقایی هستند.

 

ایل قشقایی پرچم دار شهادت و ایثار در راه دین و وطن

به قلم اشکان محمدی

ایل قشقایی یکی از ایلات مهم ترک زبان ایرانی به شمار می رود و مرکز اصلی این ایل در استان فارس است اما به دلیل وسعت اراضی و قلمرو در دیگر استان ها نیز ساکن می باشند و به طور کلی عشایر قشقایی در دل کوه های سر به فلک کشیده و در دامن صحرا و در زیر سیاه چادر ها که دل سپید عشایر را چون مروارید در بر می گرفت پا به عرصه جهان گذاشتند و در آغوش طبیعت زندگی خود را گذراندند،استواری را از کوه و شجاعت را از سواران کوهستان و مردان غیور آموخته اند. اگر صفحات تاریخ انقلاب را ورق بزنیم، نقش عشایر ایران اسلامی چه در مبارزات تاریخی قبل انقلاب به ویژه در دفاع مقدس و همچنین در عرصه های مختلف جامعه به خوبی نمایانگر است. ایل سلحشور و وفادار قشقایی که تا قبل از انقلاب مدافع اسلام با هیچ حاکمی سازش نکردند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دست یاری به سوی امام و امت و ایران اسلامی دراز کردند و برای دفاع از کیان اسلام و ترویج مبانی آن با دولت و ملت هم پیمان شدند
طاغوت نتوانست عشایر قشقایی را جذب کند ،اما امروز عشایر غیور و ولایت مدار به واسطه دلدادگی به اسلام، پاسداران عزت میهن اسلامی و کانون غیرت می باشند .در همه ادوار پیش قراول و در کنار روحانیت خط مقدم بودند، حماسه بزرگ جنگ جنوب و مبارزه با استعمار انگلیس نمونه ای بارز از ایستادگی و مقاومت ایل سرافراز قشقایی می توان برشمرد و تقدیم اولین شهیده نهضت امام (ره)در سال ۱۳۴۲ (شهیده بانو باختر بیگلری از ایل قشقایی) و تقدیم ۱۴۰۰ شهید و صدها جانباز و آزاده در هشت سال دفاع مقدس وتقدیم اولین و اخرین شهید در شهرستان گچساران سند زرینی برگواه این ایل سلحشور قشقایی است.
این افتخار آفرینی ها و رشادت ها در راه وطن برای قشقایی ها تمامی نداشت و با تقدیم دانشمند هسته ای خود رضا قشقایی و چندی پیش با تقدیم چهار سروقامت در حادثه تروریستی زاهدان ثابت کرد همواره در خط ولایت و جانبازی در راه وطن از هر زمانی آماده تر هست.

یاد شهدا گرامی و راهشان پر رهرو باد…

یادداشت
یادداشت ها