صولت خبر

کد خبر: 8961
لینک کوتاه: http://solatkhabar.ir/?p=8961
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۹۸ - ۱۶:۴۳

رونمایی از دو کتاب بالینی دیابت و دیابت بارداری در بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران به مناسبت روز جهانی دیابت و روز کتابخوانی به گزارش صولت خبر هم زمان با روز جهانی دیابت، کارگاه آموزشی درمان بالینی دیابت با تاکید بر تشخیص، عوارض، درمان دارویی، درمان پزشکی تغذیه ای و مداخلات بالینی در بیمارستان بی […]

رونمایی از دو کتاب بالینی در بیمارستان بی بی حکیمه(س) به مناسبت روز جهانی دیابت

رونمایی از دو کتاب بالینی دیابت و دیابت بارداری در بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران به مناسبت روز جهانی دیابت و روز کتابخوانی

به گزارش صولت خبر هم زمان با روز جهانی دیابت، کارگاه آموزشی درمان بالینی دیابت با تاکید بر تشخیص، عوارض، درمان دارویی، درمان پزشکی تغذیه ای و مداخلات بالینی در بیمارستان بی بی حکیمه گچساران برگزار، و از دو کتاب بالینی در حوزه دیابت و دیابت بارداری رونمایی شد.

دکتر پردیس بخشایی رئیس بیمارستان بی بی حکیمه(س) در حاشیه این مراسم دیابت بارداری را از مهم ترین مشکلات زنان باردار دانست و عوارض متعددی از این بیماری را برای زن باردار بر شمرد. دکتر بخشایی کار تیمی و مداخلات گروهی برای بیماران را از اصلی ترین اهداف این بیمارستان توصیف کرد و دو مقوله آموزش و پژوهش را از اصلی ترین عناصر توانمند سازی تیم درمان برای بازخورد بهتر مداخلات بیمارستانی دانست. این پزشک متخصص زنان و فلوشیپ نازایی و IVF در پایان عنوان کرد که در کنار سایر کمیته های بیمارستانی و اهداف تعریف شده، یک تیم علمی نیز به منظور پژوهش و تولید محتوای علمی نیز تشکیل شده است که در اولین گام دو کتاب در حوزه درمان دیابت، و دیابت بارداری گردآوری نموده اند.

سید امین رضایی رئیس انجمن تغذیه استان و از دیگر اعضای تیم نویسندگی کتاب و مدرس کارگاه درمان دیابت بارداری نیز درمان پزشکی تغذیه ای و مداخلات رژیم درمانی را از مهم ترین بخش های درمانی این بیماران دانست. رضایی نیز ضمن تاکید روی تاثیر چشمگیر کار تیمی بر درمان بیماری ها، شیوع دیابت بارداری را به تبع رشد سایر بیماری های مزمن قابل توجه دانست. عضو انجمن تغذیه ایران بار اقتصادی بالا و عوارض جبران ناپذیر دوران حساس بارداری را از مهم ترین معضلات بیماری های زنان باردار برشمرد. مسئول تغذیه بالینی بیمارستان بی بی حکیمه (س) در انتها افزایش سواد تغذیه ای تیم درمان و توانمندسازی بیماران را از اصلی ترین بسترهای رسیدن به اهداف درمانی دیابت بارداری توصیف نمود و از داشتن برنامه مدون مداخلات تغذیه ای این بیمارستان در آینده نزدیک گفت.

در پایان این برنامه نیز از دکتر قریب پزشک متخصص داخلی و مدرس نمونه کارگاه دیابت، سر کار خانم کلثوم محمدی فتح کارشناس ارشد پرستاری و از اعضای تیم نویسندگی کتاب، سرکار خانم معصومه محمدیان کارشناس ارشد پرستاری و دیگر عضو تیم نویسندگی از طرف ریاست بیمارستان و انجمن تغذیه تجلیل به عمل آمد. همچنین در این مراسم لوح سپاسی از طرف انجمن تغذیه ایران به دکتر پردیس بخشایی و به پاس اهتمام ویژه در زمینه تولید محتوای علمی و آموزشی اهدا شد.

 

یادداشت
یادداشت ها