| www.SolatKhabar.ir | امروز31 فروردین, 1403

گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره قانون اقدام راهبردی به صحن می‌رود

عباس مقتدایی با اعلام این خبر گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در هفته‌های گذشته برای بررسی مراحل اجرایی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران که در آذرماه سال گذشته در مجلس به تصویب رسیده بود، جلساتی برگزار کرد.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: مسئولان سازمان انرژی هسته‌ای، وزارت امور خارجه و برخی از نهادهای دست‌اندرکار دیگر از جمله مجموعه‌هایی که کمک کننده یا تسهیل کننده هستند، در جلسات کمیسیون شرکت و گزارش‌های خود را ارائه کردند.

مقتدایی افزود: محوریت بخشی از این جلسات با کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده که در طول این مدت مجموعه‌ای از گزارشات تهیه شده که در حال تدوین نهایی است.

وی بیان کرد: برای اینکه بتوانیم بالاترین حد نظارتی مجلس را محقق کنیم در حال تلاش هستیم و همکاری بسیار خوبی میان کمیسیون امنیت ملی و نهادهای دولتی متولی امر وجود دارد.

قانون اقدام راهبردی توانسته به میزان بالایی از حقوق مردم ایران صیانت کند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد قانون اقدام راهبردی به عنوان یکی از قوانین مبنایی و کلیدی مصوب مجلس شورای اسلامی است توانسته حد بالایی در صیانت از حقوق مردم ایران را تامین کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این جهت مجلس یازدهم کاملا جدی است و نمایندگان برای نظارت بر اجرای قانون‌های مصوب مجلس عزم راسخ دارند که این عزم شامل قانون اقدام راهبردی مجلس برای نظارت بر روند فعالیت‌های هسته‌ای کشور هم می‌شود.

مقتدایی خاطرنشان کرد: هفته‌های گذشته برخی بازدیدها از مراکز مربوطه توسط اعضای کمیته هسته‌ای این کمیسیون صورت گرفته و در گزارش کمیسیون امنیت ملی این موارد به مجلس ارائه خواهد شد.

منبع: آخرین خبر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *