| www.SolatKhabar.ir | امروز7 مهر, 1402

عامل ماندن آزمون در روسیه را می‌دانم

جام جم/ مهاجم اسبق استقلال درباره سه بازیکن مطرح تیم ملی که لژیونرهای موفقی هستند اظهاراتی را مطرح کرده است.

فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال، امیر عابدزاده، مهدی طارمی و سردار آزمون را در جمع بهترین های دنیا در سال ۲۰۲۱ قرار داد. ادموند اختر مهاجم سابق استقلال در تحلیل این انتخاب توضیحاتی می دهد. او حسرت می خورد که چرا مهدی طارمی دیر به اروپا رفت.
نام طارمی و سردار آزمون در جمع بازیکنان برتر جهان در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته. افتخار بزرگی است…
بله. سردار به نظر من جزو تاپ‌ترین بازیکنان قاره‌آسیاست. من تا حدودی می‌دانم چرا او در زنیت دل نمی‌کند و در روسیه به کارش ادامه می‌دهد. پولی که می‌گیرد شیرین است. باشگاه زنیت پول زیادی دارند. به موقع دستمزدها را می‌دهد. سردار هم احتمالا روی این موضوع وسواس دارد و نمی‌خواهد جدا شود.
یعنی دستمزد عامل ماندن او در روسیه است؟
شما شک نکنید حداقل دستمزدی سردار در سال از زنیت می‌گیرد ۵ میلیون یورو است. ۵ سال است تیم های مختلف دنیا آزمون را می‌خواهند ولی سردار جدا نمی شود. به نظر من سردار آزمون پولی را که باید درآورده. از الان به بعد باید هدفش را تغییر دهد. سن و سال مناسبی دارد. الان بهترین زمان است تا بتواند به تیم‌های بزرگ دنیا منتقل شود. مطمئنا با یک انتخاب خوب می‌تواند موفقیتش در زنیت را تکرار کند. او هم باید مثل مهدی طارمی تصمیم بگیرد.
مهدی طارمی هم در فوتبال اروپا به بلوغ خود رسید و در حال حاضر یکی از بهترین مهاجم‌های قاره است.
بله. به نظر من مهدی طارمی با یک انتخاب خوب ۱۰ سال در فوتبالش جدا افتاد. ای کاش مهدی قبل از اینکه به الغرافه می رفت، پرتغال را انتخاب می‌کرد. اگر طارمی الان به جای ۲۹ سال، ۲۵ سالگش بود، می‌توانست تبدیل به یکی از گرانترین بازیکنان جهان شود. می توانست به بهترین تیم‌های دنیا برود و دیگر بازی در باشگاهی مثل رئال برایش رویا نمی‌شد. طارمی همه چیز دارد. قدرت، سرعت، هوش و از همه مهتر، مصدوم نشدن. شما ببینید بازیکنان ما در اروپا چقدر مصدوم می شوند. مهدی اما تمام توانایی های بدنی را یک جا دارد. خودش را تا اینجا ثابت کرده است. لیگ پرتغال درجه یک نیست ولی پورتو در جهان درجه یک است. وقتی شما بتوانی آنجا خودت را ثابت کنی یعنی بازیکن بزرگی هستی.
گلزنی‌های او در لیگ قهرمانان هم به معروف شدنش کمک زیادی کرده است.
دقیقا. مهدی به تیم هایی مثل چلسی، یوونتوس و لیورپول گل زده است. اینها ویترین هستند. باعث می شود بازیکن بیشتر مطرح شود. مهدی اگر به جای الغرافه به پرتغال می رفت، الان وضعیتش بهتر هم بود. او با انتخاب قطر اشتباه کرد. باز هم اشکالی ندارد. انصافا در این مدت هم فوق العاده عمل کرده است.
امیر عابدزاده هم با جنگندگی تمام موفق شد تبدیل به یکی از بهترین‌های جهان شود.
همین که از زیر ساله پدرش خارج شده، کار بزرگی است. امیر سال های نوجوانی را در اروپا گذارند و تنها زندگی کرد. به نظر من عملکرد امیر تحسین برانگیز است. مسیر او را نگاه کنید. از تیم ماریتمو که در اروپا درجه پنجمی است، خود را بالا کشید و به تیم پونفرادینا رفت که در اروپا درجه سه است. امیدوارم در آنجا هم موفق شود و به لالیگا برود. این افتخار برای همه ماست. یک نکته دیگر بگوئیم. امیر، بیرانوند، قلی زاده، علیپور یا نیازمند می توانستند در ایران باشند و ۵ برابر پول بگیرند ولی به خاطر پیشرفت به اروپا رفتند. این نشان می دهد بازیکنان ما چرا موفق هستند.

منبع: آخرین خبر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *