| www.SolatKhabar.ir | امروز1 خرداد, 1403

اتفاقی که افتاد و ضعفی که نمایان شد

سرویس اجتماعی صولت خبر/

اتفاقی که افتاد و ناتوانی و ضعف خیلیها را مشخص کرد

در روز جمعه گذشته حضور ماموران نیروی انتظامی پاسگاه آب شیرین برای بازرسی منزل یکی از عشایر مستقر در حوزه منجر به درگیری جزیی شد که بخشی از این اتفاق در قالب فیلمی در فضای مجازی در دید و این رفتار ماموران باعث آزده خاطر جامعه ی عشایری شد.
در پی انتشار فیلم اقدامات محلی برای بررسی و کنترل موضوع با دعوت بخشی از ساکنان قشقایی گچساران تحت عنوان”بزرگان قشقایی”در قالب دیدار با فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان،فرماندهی محترم سپاه ناحیه شهرستان و دادستان محترم شهرستان صورت گرفت.
مسئولین محترمی که این واقعه تحت مدیریت آنان بود قول مساعد برای پیگیری منصفانه و عادلانه مساله دادند که قابل اطمینان و دلگرم کننده بود و همه امیدوار شدند.
انتظار هم  می رفت که این اتفاق بنحوی شایسته خاتمه پیدا کند و به تمام حرف و حدیثها پایان داده شود و امور در مسیر اصلی و منطقی خود قرارگیرد، و رفتار های این چنینی که باعث تشویش اذهان عمومی و جریحه دار شدن احساسات قومی می شود محکوم شود و حتی خود مسئولین مربوطه با همین ادله، مدعی عموم شوند که اینگونه رفتار حتی با مجوز قانونی هم رد است.
نمی شود بدون تحقیق، ادعا ورود بدون مجوز ماموران در کلیپ نخست را بپذیریم، و صحت و سقم این موضوع بر عهده دستگاه قضایی است،اما در مجموع در این ویدئو به زنی بی احترامی شده و این رفتار از نگاه  مسلمانی ما خارج است.به فرموده امام علی(ع) که در رابطه با ربوده شدن  خلخال از پای زن یهودی می فرماید:اگر مرد مسلمانى از این پس از روى تأسف و غصه بمیرد سزاوار است و سرزنش نمى شود.لذا انتظار می رفت حواشی نحوه رفتار اشتباه یک مامور  با حساسیت بالایی بررسی می شد تا این اشتباه به پای مجموعه زحمت کش نیروهای انتظامی نوشته نشود.

اما متاسفانه اخیرا کلیپی در مجازی پخش شد که مجددا این مساله را به صدر اخبار برگرداند و در قضاوت و داوری وجدان عمومی قرارداد که اصلا پسندیده نبود و یک نوع بی احترامی به افکار عمومی تلقی می شود  و این اعترافات شدیدتر از کلیپ اولی که یک نمایش واقعی از حادثه بود،
مجددا این موضوع را در صدر افکار عمومی برگرداند و صداقت مسئولین را زیر سئوال برد و از مردم سلب اعتماد نمود که زیبنده نبود.
وقتی با حضور بزرگان و معتمدان محلی صلح و سازش منعقد شده بود دیگر نیازی به تهیه ی این کلیپ نبود و می شد با یک عذرخواهی به کلیت ماجرا فیصله داد.
کلیپی اولی که در فضای مجازی پخش گردید کار شایسته ای نبود اما توزیع کننده ی آن چندان قابل سرزنش نیست،
اما کلیپ دوم که با تصمیم قبلی و در نظرگرفتن تمام جوانب و کارشناسی شده ساخته پرداخته شده است دارای نقاط ضعفی است که به راحتی می توان به ماهیت تصنعی و تحمیلی بودن آن پی برد که شایسته مسئولین محترم نبود و بیشتر از کلیپ اولی صداقت و اعتبار مسئولین را زیر سئوال برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *